Економско оснаживање младих у општини Медвеђа |
![]() |
![]() |
![]() |
понедељак, 05 фебруар 2018 00:00
|
Пројекат „Економско оснаживање младих у општини Медвеђа“ – конципиран је тако да општина Медвеђа у сарадњи са Програмом Уједињених нација за развој (UNDP), имплементира пројекат за ангажовање и усавршавање 20 младих људи на територији општине Медвеђа, који ће своје прво радно ангажовање стећи у раду локалне самоуправе и установама. Правилником ће бити ближе одређено на који начин ће млади људи радити. Оно што је сигурно је да ово представља први корак и ново искуство за све младе људе који су без посла. Значајно је то да на овај начин општина Медвеђа брине о својим младим људима којима ће пружити шансу да се ангажују у раду локалне самоуправе и на тај начин отпочну своје прво радно искуство на пословима који су специјализовани самој стручној спреми и свом профилу образовања. “Ово је први корак али и велики изазов за ове младе људе који су будући стожер развоја наше општине. Општина Медвеђа овим пројектом који је мултиетнички, где је заступљена је и родна равноправност, представља велики успех и тиме предњачи у Србији јер на посебан начин жели да омогући младим људима додатно усавршавање и подстицај за ангажовање на поменутим пословима када се створе услови“- рекао је председник општине Медвеђа др Небојша Арсић.
„Дипломирала сам на Економском факултету у Нишу 2014. године и од тада сам у сталној потрази за послом. С обзиром да живимо у малом месту где се до посла теже долази овај пројекат је јединствена прилика за нас младе да стекнемо радно искуство које ће нам веома користити у будућности. Будући да сам из Лебана и да сам се удала у Медвеђи и овде засновала породицу наишла сам на огромно разумевање и подршку локалне самоуправе која ми је обезбедила да и ја будем део овог пројекта, на чему сам им веома захвална. На мени је да указано поверење оправдам својим радом и ангажованошћу“ – речи су Јасмине Јовановић Ракић, једног од ангажованих дипломираних економиста на овом пројекту.
„Завршио сам Саобраћајни факултет у Београду и стекао звање мастер инжењер саобраћаја. Ово је јединствена прилика у којој локална власт у сарадњи са UNDP пружа могућност да 20 образованих људи остане у свом родном месту. Моја морална обавеза је да одговорим оваквом позиву и својим идејама, радом и знањем допринесем развоју општине. Овај корак који је општина обезбедила пружа сигурност и могућност да напредујем у струци и неизмерно сам захвалан локалним властима. Настојаћу да одговорно, марљиво и са пуно енергије дам свој максимум у предстојећем периоду“- речи су Милоша Перовића из Медвеђе.
Милена Стојковић је још један дипломирани економиста и биће ангажована на овом пројекту. „Посао који сам добила значиће ми много, с обзиром на то да сам недавно дипломирала и пружила ми се могућност да применим стечено знање и стекнем прекопотребно искуство. Такође, ово је један од начина да се млади задрже у месту у којем су рођени, што им даје могућност да радом допринесу развоју заједнице у којој живимо“.
View the embedded image gallery online at:
https://www.medvedja.org.rs/index.php/sr_cir/o-medvedji/vesti/569-2018-02-06-13-35-46.html#sigProIdd9c7fc7610 |